Egy nő másképp szerel autót

 

Szerelj autót elengedéssel!

 

Az elmúlt években sokan elvégezték nálam az ÉFT tanfolyamot. Közben rengeteg élmény és felismerés született.
Az egyik külföldön élő magyar hallgató arra használta az ÉFT tudását, amire szorult helyzetében éppen szüksége volt. Autót szerelt kopogtatással. Ma ezt a nagyszerű kalandot osztom meg veletek.

Az autó a haladás szimbóluma. Már négy cikkben foglalkoztam vele. (Alul találhatjátok a linkeket.)
Minden apró problémája rámutat valamilyen élethelyzeti problémára. Analógiás gondolkodással, szimbólumfejtéssel meg lehet érteni.

A következőkben tervezek egy szimbólumfejtő szótárat az autóhoz, mert sokan kérték.

Ebben a cikkben nem bocsátkozom fejtegetésbe. Inkább Krisztina levelét és gondolatait osztom meg veletek – ő hogyan gondolkodott ebben a krízis helyzetben és hogyan oldotta meg a beszorult kerékcsavarok esetét – autószerelőket lepipálva.

Ez az autószerelő módszere, de hogyan csinálja egy nő ugyanezt?
Ez az autószerelő módszere, de hogyan csinálja egy nő ugyanezt? A beszorult kerékcsavar esete, ahol az autószerelő nem boldogult, ott az ÉFT és Kriszti igen.

——

Ajánló:

A pénz, mint érzelmi kérdés
Problémamegoldó foglalkozás
Budapest 2018. jún. 26. kedd 16-19:00

——

A tudat szintjén minden oldható – a beszorult kerékcsavar is
Előzmények

Tavaly Karácsony előtt szomorú okból kellett Magyarországra utaznunk. Meghalt az anyukám. Hirtelen történt, nem volt tervezhető az utazás, ezért szereztünk 4 téli gumit, felpakoltuk az autót, a két gyereket, és pár nap múlva úton voltunk.

A temetés előtti napon az autó összes visszajelző lámpája elkezdett világítani (mintha minden egyszerre tönkrement volna) és nem indult el többé. Szervizbe került, nekünk pedig repülővel kellett visszajönni. 2 hét alatt sikerült kideríteni, hogy a vezetési segédletek vezérlése ment el (ABS, ASR, ilyenek).

Akkumlátor

Ekkor még nem ismertem az analógiás gondolkodást és az ÉFT-t sem. Nem is kapcsoltam össze a dolgokat. Amikor a párom végre hazarepült az autóért, kiderült, hogy az akkumulátor teljesen tönkre ment, venni kellett egy újat. Na itt már kezdtem gyanakodni. Nincs töltés? Nem tudunk feltöltődni?

A visszaút rendben ment, de amint hazaért defektet kapott. Ráadásul a kerékcsavarok úgy rágyógyultak, (2 hónap alatt!!) hogy nem lehetett leszedni semmivel.

Oké, szóval az autó nem mozdul. Le vagyunk eresztve, ki vagyunk pukkadva, be vagyunk ragadva.

Kopogtassunk!

A hét végén amíg a fiúk kint küszködtek a kerékkel, én végig kopogtattam azt a másfél-két órát. Sorra vettem az életünk összes olyan területét, ahol úgy éreztük,”beragadtunk”.

  • A párom karrierje?
  • Az enyém? Igen.
  • A lakás, ahol lakunk? Persze.
  • Sőt végre leesett, hogy az anyukám elvesztésével indult az egész. Nekem ő volt a “vezetési segédletem” aki könnyebbé tette az életen át való utazásomat. Ahogy ő elment,  én is leálltam, mint az autó, hiszen hogy is tudnék így tovább menni nélküle?

Újra nekiláttam kopogtatni a meridiánpontjaimat.
Következmény: 3 csavar engedett ( pedig korábban 4 gumis 3 kerékkulcsa tört bele.)

De az utolsó kettővel nem boldogultak.
Este kifaggattam a páromat, ő vajon hol érez beragadást az életünkben? Bevallotta, hogy ő a cigi letétellel érzi magát megakadva, na erre is kopogtattunk.

Kiderült, hogy a többi keréken ugyanúgy nem mozdulnak a csavarok. (Jajj, még mindig van valami?!)
Autószerelőhöz kellett vinni, aki azt állította, hogy pályája során soha ilyet még nem látott.

Megint vagy 2 óra kopogtatás.

Este felhív boldogan, hogy 3 kerék lenn van, egyszer csak megindult!

De a negyedik, a defektes, az csak nem mozdul, lehet, hogy le kell vágni úgy, ahogy van. (Jesszusom! Ugyan milyen elakadásunk lehet még?!)
Bal hátsó, női oldal? Gondolom az én leszek. Múlttal kapcsolatos? Gyerekkor? Beragadás, gyerekkor. Család? Gyermekkor kontra felnőttkor, elfogadjuk-e az új (szülő) szerepüket vagy a gyermekkorba vagyunk beragadva? Juhhéj! Meg is van!

Fél óra kopogtatás a kádban, egy óra másnap reggel.

Ma felhív a szerelő, hogy a maradék csavar is kijött, minden durváskodás nélkül, egyszer csak engedett!

Wow!
Köszönöm Ildi, hogy megtanítottál erre a varázslatos módszerre!
Megosztottam veled, mert remélem, másnak is hasznos lesz.

Krisztina

 

 


Ajánló:

 

Bárcsak mások felismerései a mi felismeréseinkké is válnának!”

 

Mj. Én már szereltem kopogtatással kompjútert, autórádiót és autófűtés. A rádió örökre meggyógyult, pedig a férjem szerint már javíthatatlan volt, az autófűtés pedig csak az utazás végéig tartott ki, de nagyon tudtunk annak is örülni a hideg téli éjszakában.

A kolléganőim, amikor az autópályán elakadtak és szerencsétlenül álltak az út szélén, végső kétségbeesésükben nekiálltak kopogtatni – csak nekem vallották be – és működött. 🙂

Előző cikkeim a témában:
  1. Hogyan fejezi ki az autó az élethez való hozzáállásunkat? – 1. rész
  2. Hogyan fejezi ki az autó az élethez való hozzáállásunkat? – 2. rész
  3. Három mese az autóról és rólad – 3. rész
  4. Hogyan fejezi ki az autó az élethez való hozzáállásunkat? 4.rész
  5. A ház, mint szimbólum – 1. rész
  6. A ház, mint szimbólum – 2. rész